Dekpol z drugą wygraną w tym sezonie

2018-06-06

Skład Węgla zatrzymał futbolsport.pl, Arvato ogrywa AWF Oldboys, Dekpol lepszy w starciu na dole tabeli. Zapraszamy na relację z XXVIII kolejki Ligi Piłkarskiej futbolsport.pl.

Bramki dla Dekpolu: Łukasz Wojciechowski 15', 37', Łukasz Łeszyk 12', Tomasz Zakrzewski 43'

Mecz dwóch ostatnich ekip I ligi dość wyrównany. Oba zespoły grały ambitnie i walczyły o każdą piłkę. W pierwszej połowie gole zdobywali - Maciej Pietrucki i Artur Roguski dla www.Terrahaus.pl i Łukasz Łeszyk oraz Łukasz Wojciechowski dla Dekpolu. Po zmianie połów na prowadzenie wyszli goście za sprawą Bartosza Waszkowiaka, lecz już 3 minuty później Łukasz Wojciechowski wyrównał stan meczu. Gdy powoli wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem - w 43 minucie Tomasz Zakrzewski dał upragnioną bramkę swojej ekipie i Dekpol mógł świętować drugą wygraną w tym sezonie ligowy, choć wiadomo, że zespół ten spadnie do II igi.

Arvato Poznań - AWF Oldboys 5:1 (2:1)

Bramki dla Arvato: Jakub Panek 23', Grzegorz Fiutka 6', 42', Wojciech Martinek 17' (karny), 40'

Bramki dla AWF Oldboys: Piotr Bąkowski 5'

Kary: Grzegorz Fiutka Ż. K. (Arvato)

Mecz rozpoczął się od dwóch szybkich bramek. Najpierw w 5 minucie Piotr Bąkowski strzelił na 0:1 ale już po 60 sekundach wyrównał Grzegorz Fiutka. Z biegiem minut przewagę zyskiwało Arvato, które miało więcej pomysłu na grę w ofensywie. Raziła ich straszna nieskuteczność. Mając kilka świetnych okazji, nie potrafili wykorzystać żadnej z nich. Dopiero w 17 minucie udało się wyjść na prowadzenie po skutecznym wykonaniu rzutu karnego przez Wojciecha Martinka.

W drugiej połowie gospodarze wzięli się do gry i strzelili jeszcze 3 bramki, nie tracąc żadnej. Wygrali zasłużenie, choć powinni wyżej. AWF ponownie pokazał, że odpuszczanie to nie w ich stylu ale w obliczu sporych problemów kadrowych, nie był w stanie zdziałać nic więcej tego dnia.

futbolsport.pl - Skład Węgla i Papy 2:5 (0:1)

Bramki dla futbolsport.pl: Filip Żurawik 46', Dawid Zuchniarek 45'

Bramki dla Składu: Dawid Lis 49', Patryk Mądry 28', Adam Janik 8', 30', 43'

W obliczu problemów kadrowych Składu Węgla i Papy, ekipa futbolsport.pl postanowiła grać fair play i ściągnąła jednego zawodnika przed pierwszym gwizdkiem, tak by wyrównać ilość zawodników na boisku. I połowa dość chaotyczna w wykonaniu obu ekip. Dużo szarpanej gry, sporo niecelnych podań. Jedyna bramka padła w 8 minucie, a błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Adam Janik.

Po zmianie stron futbolsport.pl grał bez pomysłu, popełniał sporo błędów. Skrzętnie wykorzystywali to rywale, którzy w ciągu dwóch minut wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Gospodarze nie odpuszczali ale widać było, że to nie jest ich dzień. Końcówka meczu to wymiana ciosów. Ekipa futbolsport.pl doskoczyła na 2:4 ale w 49 minucie skarcił ich Dawid Lis i pojedynek zakończył się zasłużoną wygraną Składu Węgla i Papy. Ta porażka zamyka drogę futbolowym do 5 miejsca na koniec seoznu, z kolei Skład ma jeszcze szanse podskoczyć w tabeli.

Kolejne emocje już dziś. Poniżej terminarz czwartkowych spotkań:

2018-06-07 20:30 1 liga Auta Terenowe Tajfun - : - ul. Gdańska 1 Boisko A
2018-06-07 20:30 2 liga Ludowy KS addicted2fun Sonalake - : - ul. Gdańska 1 Boisko B
2018-06-07 20:30 2 liga PAG Arvato Poznań - : - ul. Gdańska 1 Boisko C
2018-06-07 21:30 2 liga Media Markt Team Spiryt - : - ul. Gdańska 1 Boisko B
2018-06-07 21:30 2 liga Nołnejm Beastie Boys - : - ul. Gdańska 1 Boisko A