Zadecydowała jedna bramka

2017-05-05

Za nami kolejna seria spotkań w lidze siódemek futbolsport.pl. W I Lidze odbyły się trzy spotkania.  Nat-Geo grało z  KS Reaktywacja Ciamajdy, ekipa www.terrahaus.pl z Nierealem, a rywalem Budchemu był zespół futbolsport.pl. Wszystkie trzy potyczki przyniosły sporo emocji i były niezwykle wyrównane. W meczu Nat-Geo przeciwko KS Reaktywacja Ciamajdy o końcowym wyniku zadecydowała zaledwie jedna bramka zdobyta przez Kamila Musiała w 18 minucie spotkania. Całe zawody prowadzone były w szybkim tempie i chodź padł tylko jeden gol to sytuacji podbramkowych był znacznie więcej. Szczególnie w pierwszych 25 minuta obie ekipy stworzyły sobie kilka dogodnych okazji. Raz nawet słupek uratował zespół Nat-Geo od utraty bramki. W drugiej odsłonie gra toczyła się głównie w środku pola. Ekipa KS Reaktywacja Ciamajdy dążyła do wyrównania jednak defensywa Nat-Geo grała niemal bezbłędnie. Tworzyła monolit, który był ciężki do przejścia. Praktycznie w drugiej części „Ciamajdy” nie stworzyły sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola. Inaczej za to było z graczami Nat-Geo, którzy wyprowadzali groźne kontry i tylko dzięki słabej skuteczności nie prowadzili wyżej. Najdogodniejszą okazję na podwyższenie rezultatu miał Kamil Musiał, który po świetnej kontrze minimalnie chybił obok słupka. Ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem zespołu Nat-Geo.

Nat-Geo – KS Reaktywacja Ciamajdy  1:0 (1:0)

Bramki zdobyli:

Nat-Geo: Kamil Musiał 18 minuta

Równie wyrównany przebieg miało spotkanie pomiędzy zespołami www.Terrahaus.pl a Niereal. Początek potyczki należał do teamu Niereal, który w 12 minucie objął prowadzenie po trafieniu Patryka Dunikowskiego. W miarę upływu czasu do głosu doszedł zespół Terrahaus, który głównie strzałami z daleka próbował pokonać bramkarza rywali. Niestety bez efektu. Do przerwy 1:0 dla Nierealu. Drugą odsłonę lepiej zaczęli gracze Terrahaus, którzy tuż po wznowieniu a dokładnie w  28 minucie za sprawą Bartka Patelskiego wyrównali stan rywalizacji. Mało tego ten sam zawodnik wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w 35 minucie. Niereal odpowiedział niemal natychmiastowo. Patryk Dunikowski praktycznie po 60 sekundach wyrównał na 2:2. Od tego momentu mecz otworzył się. Raz po raz dochodziło do sytuacji podbramkowych. Więcej z gry miał Niereal,  ale cóż z tego skoro groźniejsze okazje do zdobycia goli mieli zawodnicy Terrahaus. Wyprowadzali zabójcze kontry i po jednej z nich (na pięć minut przed zakończeniem), Maciej Pietrucki zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

Niereal – Patryk Dunikowski 12 i 36 minuta

W głównej mierze błędy indywidualne zadecydowały o czwartej porażce zespołu futbolsport.pl. Rywalem ostatniej drużyny I Ligi była ekipa Budchem. Zespół Budchem swoją grę opiera na świetnej defensywie i to w tym meczu było kluczem do zwycięstwa.  W pierwszej połowie team futbolsport.pl atakował ale bez pomysłu. Co prawda stworzył sobie dwie dogodne okazje, niestety zawodziła skuteczność. Z kolei trzeci zespół I Ligi grał konsekwentnie od tyłu i jak nadarzał się okazja kontratakował. W 10 minucie Renard Nawrocki wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem zespołu futbolsport.pl i Budchem prowadził 1:0. Jeszcze przed przerwą było 2:0. Po błędzie obrońcy na listę strzelców wpisał się Grzegorz Sobiak. Drugą część drużyna futbolsport.pl zaczęła od pressingu na całym boisku. Przyniosło to efekt w 35 minucie. Bartek Waszkowiak zdobył kontaktowego gola. Cóż z tego skoro kolejne dwie bramki zdobył zespół Budchem,  a dokładnie Bronisław Hahn. Dwukrotnie ulokował piłkę w siatce przy biernej postawie obrońców ekipy futbolsport.pl. Mimo niekorzystnego wyniku (1:4) zawodnicy futbolsport.pl walczyli do końca. Ambicja została nagrodzona w końcowych fragmentach potyczki. Bartek Waszkowiak popisał się dwoma silnymi strzałami i zmniejszył rozmiary porażki. Końcowy wynik to 4:3 dla Budchemu.

Budchem – futbolsport.pl  4:3  (1:0)

Budchem: Renard Nawrocki 10 minuta, Grzegorz Sobiak 28 minuta oraz Bronisław Hahn 40 i 45 minuta

futbolsport.pl: Bartosz Waszkowiak 35, 47 i 50 minuta