Unilever pokonał Skład Węgla i Papy, futbolsport.pl wywalczył swój pierwszy punkt, United 1998 nie pozwolił na zbyt wiele Drużynie Szpiku, Leśne Dziadki na zero z tyłu, Kumple - HoReCa Team zagrali z charakterem. Poniżej relacja z X kolejki Ligi Piłkarskiej futbolsport.pl.

United 1998 - Drużyna Szpiku 4:2 (2:2)

Bramki dla United 1998: Piotr Sawicz 21', Dariusz Cielecki 24', 42', 48',

Bramki dla Drużyny Szpiku: Stanisław Homan 15', Mateusz Gozdek 4'

Początek meczu to szybko zdobyta bramka przez Drużynę Szpiku. Na listę strzelców już w 4 minucie wpisał się Mateusz Gozdek. "Dawcy" grali mądrze, nie popełniała błędów i starali się rozciągać grę. United przedzierało się pod pole karne rywali, kilka razy dochodząc do sytuacji strzelckich, które jednak nie przyniosiły efektu. W 15 minucie Stanisław Homan wykorzystał błąd w defensywie rywali i było 0:2. "Zjednoczeni" po stracie tego gola obudzili się i zaczęli lepiej grać piłką. W 21 minucie Piotr Sawicz trafił na 1:2 po ładnej akcji zespołowej. Na minutę przed końcem Drużyna Szpiku źle pokryła Dariusza Cieleckiego, a ten wpakował piłkę do siatki.

Po zmianie stron było widać, że oba zespoły dopada coraz to większe zmęczenie. Tempo meczu trochę spadło. Lepiej wyglądali jednak zawodnicy Marcina Chmielewskiego, którzy dzięki dłuższej ławce rezerwowych zachowali więcej sił. To zaprocentowało w ostatnich 8 minutach meczu. Po składnych akcjach i celnych dograniach do Darka Cieleckiego, United zdołało zdobyć dwa gole i wygrało ten mecz, choć trzeba przyznać, że Drużyna Szpiku wysoko zawiesiła poprzeczkę.

Kumple - HoReCa Team - Ludowy KS addicted2fun 3:2 (1:1)

Bramki dla Kumpli: Mariusz Pstrągowski 23', Robert Szaroleta 38', Konrad Gruziński 30'

Bramki dla Ludowego: Wojciech Podkowiński 32', Łukasz Krajnik 13'

Kary: Robert Szaroleta 31' Ż.K. i Dawid Śledziński 50' Ż.K. (Kumple)

Od początku optyczną przewagę posiadali zawodnicy Ludowego. Grali szybką piłką i przeprowadzali mnóstwo ataków skrzydłami próbując rozerwać defensywę rywali. Kumple postawili na szczelne ustawienie w obronie i spokojne wyczekiwanie na ruch przeciwnika. Pierwsza bramka padła w 13 minucie. Łukasz Krajnik wpisał się na listę strzelców wykańczając szybką kontrę swojego zespołu. Po chwili znowu zaatakowali goście ale defensywa Kumpli zażegnała niebezpieczeństwa. Gdy już wydawało się, że do przerwy więcej goli nie padnie, gospodarze wyprowadzili świetny atak. Dokładną piłkę otrzymał Mariusz Pstrągowski i pokonał bramakrza rywali.

Druga częśc gry to głównie wymiana ciosów. Pierwsi do głosu doszli Kumple i za sprawą Konrada Gruzińskiego wyszli na prowadzenie. Mecz się trochę zaostrzył, czego efektem była żółta kartka dla Roberta Szarolety w 31 minucie. Chwilę później, grający w przewadze goście strzelili bramkę wyrównującą. Kluczowa akcja została przeprowadzona w 38 mincuie. Dobrą  piłkę z głębi pola dostał wychodzący sam na sam z bramkarzem Robert Szaroleta i spokojnym strzałem po ziemi zapakował ją do siatki. Jak się  później okazało, trafienie kapitana gospodarzy zapewniło im 3 punkty, mimo natarcia które Ludowy przypuścił w ostatnich 10 minutach meczu.

Skład Węgla i Papy - Unilever Poznań 1:4 (1:4)

Bramki dla Składu: Bartłomiej Perz 22'

Bramki dla Unileveru: Paweł Zdebik 5', 7', 18', Sławomir Żurek 21'

Spotkanie toczone w niezłym tempie. Lepiej rozpoczęli zawodnicy Sławomira Szymańskiego. Już w 5 minucie po bardzo szybkim rozegraniu piłki do bramki trafił Paweł Zdebik. Nie minęły 2 minuty i ten sam zawodnik podwyższył na 0:2. Skład Węgla grał ambitnie i nie odpuszczał ale piłkarsko lepiej wyglądali doświadczeni zawodnicy Unileveru, którzy niczym LaRoja tworzyli sobie kolejne sytuacje na zdobycie gola. Brakowało skuteczności. W 18 minucie po błedzie w ustawieniu rywali, Paweł Zdebik zaliczył hattricka. Końcowe minuty pierwszej połowy to lepsza gra Składu Węgla, który coraz częściej przedostawał się w pole karne Unileveru. Niestety dla nich - goście grali bardzo blisko siebie w obronie i nie pozwalali na wiele w okolicy swojej bramki. Na 4 minuty przed końcem Sławomir Żurek podwyższył na 0:4, ale gospodarze odpowiedzieli błyskawicznie i Bartłomiej Perz wpisał się na listę strzelców.

Po gwizdku sędziego oznaczającym początek II połowy oba zespoły grały przede wszystkim wolniej niż w pierwszych 25 minutach. Widać było, że Skład dąży do odrobienia strat ale nie miał pomysłu na to, jak zaskoczyć bardziej doświadczonych rywali. W tej połowie nie padła już żadna bramka (nie zbyt często zdarza się to w naszej lidze) i mecz zakończył się wygraną Unileveru.

futbolsport.pl -  Arvato Poznań 1:1 (1:1)

Bramki dla futbolsport.pl: Mateusz Koszycki 11'

Bramki dla Arvato: Wojciech Martinek 22'

Kary: Rafał Szymański 50' Ż.K. (futbolsport.pl)

Mecz walki. Oba zespoły bardzo chciały zainkasować 3 punty i grały z wielkim zaangażowaniem. W I połowie lekką przewagę miał futbolsport.pl ale potrafił to wykorzystać tylko raz. W 11 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki dopadł Mateusz Koszycki i mocnym uderzeniem posłał ją do siatki rywali. Kolejne minuty to sytuacje z obu stron ale większość z nich kończyła się na dobrze ustawionych defensorach. W 22 minucie świetną indywidualną  akcją popisał się debiutujący w tym sezonie, w barwach Arvato Wojciech Martinek,  zwiódł trzech rywali i wpakował piłkę do bramki obok bezradnego Jacka Walczaka.

W drugiej połowie lepiej prezentowali się goście. Próbowali cierpliwie rozgrywać piłkę, a gdy to nie przynosiło efektu, posyłali długie podania, próbując  w ten sposób zaskoczyć obronę futbolsport.pl. Gospodarze starali się grać skrzydłami ale ich akcje zazwyczaj kończyły się niecelnym podaniem i stratą piłki. Choć oba zespoły miały swoje okazje by wyjść na prowadzenie to żaden z nich nie zdołał strzelić bramki. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem w starciu drużyn, które piłkarsko są na podobnym poziomie. Dla ekipy futbolsport.pl jest to pierwszy punkt zdobyty w tym sezonie.

Kumple - HoReCa Team - Media Markt 3:1 (2:0)

Bramki dla Kumpli: Marcin Pazikowski 25', Robert Szaroleta 10' (karny), Marek Kozłowski 42'

Bramki dla Media Markt: Leszek Musiedlak 32' (karny)

Co tu dużo mówić - drugi mecz tego wieczoru w wykonaniu Kumpli i druga wygrana. Robert Szaroleta i jego koledzy pokazali, że potrafią zagrać dwa dobre spotkania, jedno po drugim. Media Markt pododnie jak w poprzednich meczach - swoją grę opierało głównie na liderze - Leszku Musiedlaku. To okazało się za mało na rywali, którzy znają się i grają ze sobą od lat. Wygrał kolektyw i charakter, który mimo zmęczenia po chwilę wcześniej zakończonym spotakniu, pokazali zawodnicy Kumpli. Dzięki tej wygranej gospodarze awansowali na 4 miejsce w tabeli.

AWF Oldboys - Leśne Dziadki 0:5 (0:2)

Bramki dla Leśnych: Marcin Lemański 40', Szymon Goc 43', Marcin Gajewski 9', 11', 35'

Jedno z najelpszych spotkań Leśnych Dziadków w tym sezonie. Od począku zespół ten kontrolował spotkanie. Grał spokojnie i z pomysłem. Do tego dokładając solidną postawę w defensywie, goście pokazali, że są poważnym kandydatem w walce o awans do I ligi. Hattrickiem w tym meczu popisał się Marcin Gajewski, który od początku seoznu jest w świetnej formie. Dzięki tej wygranej zespół Wojciecha Terpiłowskiego umocnił się na drugim miejscu w tabeli. Już w najbliższy wtorek drużyna Leśnych Dziadków stanie "twarzą w twarz" z ekipą futbolsport.pl. Mecze te zawsze są bardzo ekscytujące i zacięte. Zobaczymy czy w tym starciu "leśni" potwierdzą swoją dobrą dyspozycję.

Dziś kolejne pojedynki:

2018-04-19 20:30 2 liga FC Grunwald Królowie Poznańskiej Administracji - : - ul. Gdańska 1 Boisko B
2018-04-19 20:30 2 liga Skład Węgla i Papy Sonalake - : - ul. Gdańska 1 Boisko C
2018-04-19 20:30 1 liga Auta Terenowe Nat-Geo - : - ul. Gdańska 1 Boisko A
2018-04-19 21:30 2 liga Nołnejm futbolsport.pl - : - ul. Gdańska 1 Boisko B
2018-04-19 21:30 2 liga PAG Beastie Boys - : - ul. Gdańska 1 Boisko C
2018-04-19 21:30 1 liga Dekpol Drużyna Szpiku - : - ul. Gdańska 1 Boisko A