Wyniki II kolejki Ligi Piłkarskiej futbolsport.pl

2018-03-29

Tajfun rozniósł Roche, www.Terrahaus.pl minimalnie lepszy niż Drużyna Szpiku, Lena Luboń dała lekcję beniaminkowi, Kumple - HoReCa Team dobrze rozpoczeli sezon. Poniżej relacja z II kolejki Ligi Piłkarskiej futbolsport.pl.

Tajfun - Roche 9:1 (1:1)

Bramki dla Tajfuna: Sebastian Czura 32', 37', 45', Adam Kwaśniewski 42', Paweł Grabia 20', 35', 49', Mateusz Styczyński 27', 33'

Bramki dla Roche: Radosław Suwalski 19'

Pierwsza częśc gry to typowe "badanie się" obu zespołów. Roche grało głownie z kontry, więcej akcji ofensywnych miał Tajfun, ale przez perwsze 20 min żadna nie została zakończona zdobyciem gola. Głównie dzięki świetnej postawie bramkarza Roche - Pawła Bahrycza. Gdyby nie on - goście już dawno wyciągaliby piłkę z siatki. Roche wykorzystało szansę i w 19 minucie gola strzelił Radosław Suwalski. Tajfun podrażniony utratą bramki, ruszył do ataku. Szybka akcja lewą stroną boiska i precyzyjny strzał Pawła Grabi w długi róg bramki dał wyrównanie gospodarzom.

Po zmianie stron Tajfun zaczął radzić sobie o wiele lepiej, z minuty na minutę zyskiwał przewagę. Już po 120 sekundach Mateusz Styczyński dał prowadzenie swojej drużynie. Roche popełniało coraz więcej błędów, dało się zepchnąć do defensywy. Tajfun nacierał. Fantastyczną bramkę na 3:1 zdobył Sebastian Czura, który zwiódł dwóch rywali oraz bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Akcja przeprowadzona w pełnym biegu z "ruletą", palce lizać! Kolejne gole był kwestią czasu. Roche całkowicie się pogubiło, a Tajfun grał szybką piłkę, często na jeden kontakt. Ostatecznie Mistrzowie sezonu jesiennego wygrali aż 9:1 i pokazali, że są niezwykle mocni już na samym początku sezonu.

Mecz,  w którym o wszystkim zadecydowała jedna bramka, co nie często zdarza się w naszej lidze. Przez większość spotkania Drużyna Szpiku prowadziła grę, atakowała ale brakowało skuteczności. Defensywa Terrahausu dwoiła się i troiła, co opłaciło się, gdyż nie stracili oni bramki. Goście mieli naprawdę sporo okazji do zdobycia gola, ale to nie był ich dzień. Kluczowa akcja spotkania miała miejsce w 38 minucie, kiedy uderzenie lewą nogą Bartosza Rybarczyka znalazło drogę do bramki. Pojedynek wygrała ekipa, która postawiała na ofiarną grę w obronie, ale widać, że zespół ten musi jeszcze popracować nad ofensywą. Drużyna Szpiku przegrała swój drugi mecz w sezonie. W tym pojedynku widoczny był brak kontuzjowanego Grzegorza Iwaszko, który zazwyczaj zapewniał kilkanaście sytuacji bramkowych w spotkaniu. Kto weźmie na siebie ciężar gry pod jego nieobecność i poprowadzi Drużynę Szpiku do zwycięstw?

Lena Luboń - Forfiter Poznań 6:3 (3:1)

Bramki dla Leny Luboń: Krzysztof Adamczak 37', Michał Nowak 16', 23', 24', 47', 48',

Bramki dla Forfitera Poznań: Tomasz Napierała 18', Krzysztof Skowronek 34', Michael Delura 31'

Kary: Mateusz Piechowski Ż.K (Lena Luboń), Michael Delura Ż.K. (Forfiter Poznań)

Doświadczony zespół Leny Luboń podejmował beniaminka - Forfiter Poznań. Gospodarze przed sezonem wzmocnili skład pozyskując najlepszego strzelca drużyny futbolsport.pl - Michała Nowaka. Jak się okazało - był to strzał w dziesiątkę! Młody zawodnik otworzył wynik meczu w 16 minucie, wykorzystując dokładne podanie kolegi z zespołu. Odpowiedź debitujących w I lidze graczy Forfiter była szybka i zdecydowana - w 18 minucie Tomasz Napierała wykorzystał błąd w ustawieniu defensywy rywali i doprowadził do wyrównania. Przed przerwą Lena zadała jeszcze dwa ciosy. Ponownie do bramki rywali trafiał Michał Nowak.

Po przerwie Forfiter rzucił więcej sił do ataku. Michael Delura, Tomasz Napierała i Krzysztof Skowronek robili co mogli, by odrobić straty. Ich wspólne wysiłki przyniosły zamierzony efekt - najpierw w 31 minucie na 3:2 strzelił Michael Delura, a chwilę później wyrównał Krzysztof Skowronek. Zrobiło się naprawdę ciekawie. Lena po stracie prowadzenia obudziła się z letargu i w swoim stylu zaatakowała, grając szybką piłkę. Już po 3 minutach Krzysztof Adamczak ponownie dał prwadzenie swojej ekipie. Końcówka meczu należałą do Leny i będącego "w gazie" Michała Nowaka, który bezlitośnie wykończył dwie szybkie kontry, zapwenijać swojej drużynie wygraną 6:3.

Kumple - HoReCa Team - Beastie Boys 5:1 (2:0)

Bramki dla Kumpli HoReCa Team: Dawid Śledziński 50', Marek Kozłowski 18', 38', Michał Witkowski 17', 40'

Bramki dla Beastie Boys: Mariusz Gruszyński 30'

Takich Kumpli nie oglądaliśmy od dawna. W obliczu braku kontuzjowanego Roberta Szarolety (który i tak był obecny na ławce, wspierając swój zespół cennymi radami) ciężar gry wzięli na siebie Mchał Witkowski, Marek Kozłowski. Pierwszy trafił w 17 minucie, a drugi  w 18 i mieliśmy 2:0 dla gospodarzy. Beastie Boys grali dość chaotycznie, brakowało pomysłu na rozwiązanie akcji ofensywnych. Do przerwy więcej bramek nie oglądaliśmy.

W II części gry nadal lepiej prezentowali się gospodarze, ale to Beastie Boys strzelili gola kontaktowego. Autorem trafienia - Mariusz Gruszyński. Końcówka to jednak zabójcza skuteczność graczy gospodarzy. Najpierw podwyższył Marek Kozłowski, a chwilę później drugiego gola zdobył Michał Witkowski. W ostatniej minucie meczu ten sam zawodnik miał okazję, żeby skompletować hattricka, ale zachował się bardzo koleżeńsko i wystawił piłkę na pustą bramkę debitującemu w zespole Dawidowi Śledzińskiemu. Mecz zakończył się zasłużoną, wysoką wygraną Kumpli - HoReCa Team. Beastie Boys muszą poprawić jeszcze kilka elementów w swojej grze, jeśli chcą walczyć o ligowe punkty w kolejnych spotkaniach.

Tak to wyglądało wczoraj. Kolejne mecze tuż po świętach. Poniżej rozkład jazdy na 3 kwietnia:

2018-04-03 20:30 1 liga Auta Terenowe Roche - : - ul. Gdańska 1 Boisko A
2018-04-03 20:30 2 liga Leśne Dziadki Unilever Poznań - : - ul. Gdańska 1 Boisko B
2018-04-03 21:30 2 liga Beastie Boys Ludowy KS addicted2fun - : - ul. Gdańska 1 Boisko B
2018-04-03 21:30 1 liga Lena Luboń Niereal - : - ul. Gdańska 1 Boisko C
2018-04-03 21:30 1 liga United 1998 Forfiter Poznań - : - ul. Gdańska 1 Boisko A