AUTO LOMBARD MISTRZEM!

2018-03-12

Real Puszczykowo i Gwiazdy Geodezji ogrywają Florian Suchy Las, FC Mosina lepsza niż FC Aftermelanż, Format poradził sobie z Jomaxem, Auto Lombard pokazał klasę w meczu z Tajfunem, futbolsport.pl rozbił Banger Army. W minioną sobotę odbyła się X kolejka Ligi Halowej futbolsport.pl

Florian Suchy Las - Real Puszczykowo 5:7 (0:4)

Bramki dla Floriana Suchy Las: Robert Szaroleta 24', 26', 32', Łukasz Urbańczyk 27', Maciej Kadzewicz 22'

Bramki dla Realu Puszczykowo: Paweł Stasiak 3', 5', 21', 29', Marcin Nawrocki 7', 17', 23'

Kary: Maciej Kadzewicz 22', Ż.K. (Florian Suchy Las), Robert Marcinkowski 16', Ż.K. (Real Puszczykowo)

Po pewnej przerwie do gry wróciła, nie oglądana ostatnio, drużyna Floriana Suchy Las. W sile 8 zawodników stawiła się na mecz z Realem, którego kadra po raz kolejny liczyła jedynie 5 śmiałków, choć tym razem w ich składzie był bramkarz (ostatnio na tej pozycji na zmianę grali zawodnicy z pola).  Niespodziewanie lepiej zaczęli goście. Już po 7 minutach prowadzili 0:3!!! Na trybunach zapanowała konsternacja. Wydawało się, że Real jest skazany na porażkę, ale pierwsze fragmenty spotkania pokazały, że drużyna ta ma charakter i nie zamierza wyłącznie bronić dostepu do własnej bramki.

Florian trwał w niemocy praktycznie całą pierwszą połowę. W ostatniej minucie stracił czwartą bramkę, a na listę strzelców po raz drugi wpisał się Marcin Nawrocki. Po pierwszych 17 minutach w szoku byli chyba wszyscy zgromadzeni. Real grał ambitnie, nie odpuszczał i był skuteczny pod bramką rywala.

Jak można było się spodziewać - w drugiej połowie Florian z większym animuszem i zdecydowaniem ruszył do ataku. Zawodnicy gospodarzy starali się zaskoczyć dobrze ustawionych "Galaktycznych". Gdy wydawało się, że Florian obudzi się z letargu - kolejnego gola strzelił Paweł Stasiak (hattrick) i było już 0:5. Minutę później drogę do bramki gości znalazł wreszcie Maciej Kadzewicz i było 1:5.

Końcowe fragemnty meczu to opadający z sił Real Puszczykowo, ale nadal grający z pełnym zaangażowaniem. Po świetnej wymianie ciosów wynik końcowy brzmiał 5:7 dla gości, którzy dokonali rzeczy nieprawdopodbnej, bez zmian ogrywając wyżej notowanego rywala. BRAWA i SZACUNEK!

FC Mosina - FC Aftermelanż 8:1 (4:1)

Bramki dla FC Mosina: Jakub Ratajczak 14', 25', Paweł Zawada 12', Bartosz Szalaty 11', 15', Bartosz Tyma 22', Kacper Buczko 34', Kamil Linka 24'

Bramki dla FC Aftermelanż: Wojciech Spaleniak 4',

Kary: Jakub Ratajczak 27', Ż.K.,

Mecz do jednej bramki. FC Mosina była lepsza pod każdym względem, choć niespodziewanie pierwszego gola w meczu zdobył FC Aftermelanż. Potem do głosu doszli gospodarze, i pokazali, że są w dobrej formie. Duże znaczenie dla końcowego sukcesu tej drużyny miał kolektyw, widać że są to zgrani zawodnicy. Końcowy wynik to i tak najniższy wymiar kary, Mosina spokojnie mogła wygrac wyżej.

Florian Suchy Las - Gwiazdy Geodezji 1:7 (1:2)

Bramki dla Floriana Suchy Las: Maciej Kadzewicz 12'

Bramki dla Gwiazd Geodezji: Przemysław Leśniczak 16', Jacek Dahlke 32', 33', Maciej Jaworski 7', 20', 30', 34'

Drugi mecz zespołu Florian Suchy Las i druga porażka. Gwiazdy Geodezji zagrały bardzo solidnie, a gospodarze nie zdołali podnieść się po pierwszym, słabym meczu z Realem Puszczykowo. W barwach gości prym wiedli Mateusz Grajewski i Maciej Jaworski (zdobywca 4 goli). Florian był w stanie strzelić tylko jednego gola. Rywale - aż siedem. Świetny występ Gwiazd Geodezji i kolejny słaby w wykonaniu zespołu z Suchego Lasu.

Jomax Mosina - Format 1:4 (0:2)

Bramki dla Jomaxu Mosina: Maciej Przewłocki 28',

Bramki dla Formatu: Mateusz Leśny 2', Tomek Paprzycki 3', 30', Volodymir Borodin 23'

Pierwszy z dwóch najważniejszych dla losów ligi, pojedynków kolejki. Zwycięzca tej potyczki zachowywał szansę na tytuł mistrzowski. Widać było, że od pierwszych minut bardziej zdeterminowani są zawodnicy Formatu. Ruszli oni z przytupem na rywali i już w 2 minucie Mateusz Leśny strzelił bramkę dającą prowadzenie. Chwilę później najlepszy strzelec ligi - Tomasz Paprzycki wpakował piłkę do siatki i było 0:2. Goście kontrolowali to, co działo się na parkiecie. Do przerwy nie oglądaliśmy już więcej bramek, mimo kilku dogodnych okazji, szczególnie ze strony Formatu.

Po zmianie połów nadal lepiej wyglądała ekipa gości. Ich ataki były bardziej pewne, zdecydowane. Jomax starał się grać z kontry, ale ich akcje były skutecznie rozbijane. W 23 minucie Volodymir Borodin poteżnym uderzeniem zaskoczył bramkarza rywali i było już 0:3. Jomax dażył do strzelenia bramki i udało im się to w 28 minucie. Strzelecem - Maciej Przewłocki. Gdy wydawało się, że zespół z Mosiny pójdzie za ciosem i postraszy faworytów, gola strzelił niezawodny Tomasz Paprzycki. Do samego końca Jomax próbował zaskoczyć rywali, ale Format świetnie się ustawiał i nie pozwolił na zmianę wyniku. Dzięki tej wygranej drużyna gości została liderem tabeli i żeby wygrać ligę, musiała liczyć na wygraną Tajfuna w meczu z Auto Lombardem.

Tajfun - Auto Lombard 1:3 (0:1)

Bramki dla Tajfuna: Łukasz Ambroziak 29'

Bramki dla Auto Lombardu: Sławomir Urbaniak 34', Dariusz Andrzejak 17', 27'

Kary: Jakub Pawalczyk 31', Ż.K. (Tajfun)

MECZ KOLEJKI. Stawka OLBRZYMIA - Auto Lombard musiał wygrać, żeby zostać mistrzem. Tajfun nadal liczył się w walce o podium. Od początku oba zespoły grały niezwykle uważnie, strając się nie stracić bramki. Oglądaliśmy mnóstwo kontrataków, które zazwyczaj kończyły się niepowodzeniem. Optyczną przewagę miał Auto Lombard, który z biegiem minut zaczął prowadzić grę. Tajfun bardziej się cofnął, czekając na dogodną okazję do zdobycia gola. Wymiana ciosów trwała, ale ani jedna, ani druga drużyna nie były w stanie znaleźć drogi do bramki. Dopiero ostatnia minuta I połowy przyniosła zmianę wyniku. Bramkę dla gości zdobył Dariusz Andrzejak.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Tajfun grał bardziej asekuracyjnie, a Auto Lombard ewidentnie chciał podwyższyć prowadzenie, tak by nie doprowadzić do nerwowej końcówki spotkania. Bramka padła dopiero w 27 minucie, a na listę strzelców ponwnie wpisał się Dariusz Andrzejak, wyrastając na bohatera tego meczu. Tajfun zdecydował się zaatakować i rzucił wszystkie siły do ataku. Jak to bywało w poprzednich meczach - do gry w polu włączył się bramarz tego zespołu - Łukasz Ambroziak. Dało to gola, którego zdobył w 29 minucie. Zapowiadało się na to, że w końcowych minutach Tafun może doprowadzić do wyrównania i odebrać gościom mistrzostwo. Okazji  nie brakowało, ale ostatecznie to Auto Lombard zadał decydujący cios. W ostatniej minucie meczy gola strzelił Sławomir Urbaniak, a uradowani koledzy rzucili się na niego w geście zwycięstwa.

MISTRZEM HALOWEJ LIGI futbolsport.pl został zespół AUTO LOMBARD!!! GRATULUJEMY!

Banger Army - futbolsport.pl 3:11 (1:4)

Bramki dla Banger Army: Szymon Nowacki 15', Paweł Kowalkiewicz 21', Miron Skołuda 32'

Bramki dla futbolsport.pl: Mateusz Koszycki 11', 12', 31', Łukasz Paczkowski 19', 20', 32', 34', Kamil Kapałczyński 1', 22', Leszek Strabel 3', 30'

Jednostronny mecz, w którym futbolsport.pl pokazał, że potrafi zagrać zespołowo, szybką piłką. Banger Army nie było w stanie zatrzymać dobrze dysponowanych rywali. W drużynie gości kolejny świetny mecz rozegrał Łukasz Paczkowski, zdobywca 4 goli.

Przed ostatnią kolejką wadomo już ze MISTRZOSTWO zdobył zespół AUTO LOMBARD, drugiego miejsca pewni są już zawodnicy FORMATU, natomiast nadal trwa walka o "brąz". Jeśli Jomax Mosina nie przegra z Gwiazdami Geodezji w ostatni meczu, to właśnie ta drużyna zajmie miejsce na podium. Na ich potknięcie bardzo liczy Tajfun, który musi ograć Floriana Suchy Las.

Na piąte miejsca szanse mają jeszcze: Nołnejm, Florian Suchy Las, FC Mosina, Gwiazdy Geodezji i futbolsport.pl.

W niedzielę 18 marca OSTATNIA LIGOWA KOLEJKA! Bądźcie z nami. Do zobaczenia!