V kolejka ligi halowej futbolsport.pl

2018-01-30

Real Puszczykowo odpalił w meczu z Banger Army, Florian Suchy Las skuteczniejszy niż FC Aftermelanż, Auto Lombard zgasił Gwiazdy Geodezji, Format zmiażdżył Floriana, Nołnejm z FC Mosina na remis, futbolsport.pl nie dał rady Tajfunowi. Poniżej relacja z niedzielnej kolejki ligi halowej futbolsport.pl

V kolejka (28.12.2017)

Florian Suchy Las – FC Aftermelanż 6:4 (3:1)

Bramki dla Floriana Suchy Las: Robert Szaroleta 6', Mateusz Duchowski 16', 20', 33', Maciej Kadzewicz 2', 31'

Bramki dla FC Aftermelanż: Jan Koralewski 25', Wojciech Spaleniak 24', Filip Barański 8', Jakub Gościniak 21'

Kary: Jakub Gościniak Ż. K. 30' (FC Aftermelanż)

Już od samego początku zawodnicy drużyny Florian ruszyli do ataku starając się strzelić bramkę i ustawić sobie mecz. Udało się to już w 2 min po strzale Macieja Kadzewicza. Florian wyczuł szansę i kontynuował ataki na bramkę przeciwnika. Aftermelanż zaczął grać wysokim pressingiem i starał się groźnie kontrować. W 6 min Robert Szaroleta podwyższył na 2:0. Zdeterminowana drużyna FC Aftermelanż ruszyła do ataku chcąc odrobić straty. W 8 min po przepięknym strzale Filipa Barańskiego zdobyli bramkę kontaktową. Goście przejęli inicjatywę i starali się doprowadzić do remisu, jednak Florian mądrze się bronił i przeprowadzał groźne kontry, co przyniosło zmianę wyniku na 3:1 w 16 min po strzale Mateusza Duchowskiego. W 20 min Mateusz Duchowski strzelił swojego 2 gola i podwyższył na 4:1. Odpowiedź FC Aftermelanż była błyskawiczna bo już minutę później Jakub Gościniak trafił na 4:2. Goście „poszli za ciosem” i w 24 min Wojciech Spaleniak strzelił na 4:3, a Jakub Koralewski w 25 min doprowadził do remisu. Mecz się bardzo wyrównał, obie drużyny starały się zabezpieczać tyły i przeprowadzały groźne kontry. W 31 min Maciej Kadzewicz zdobył bramkę i Florian wyszedł na prowadzenie 5:4, a w 32 min po ładnej akcji Mateusz Duchowski skompletował hat-tricka i druzyna Florian wygrała 6:4.

Auto Lombard - Gwiazdy Geodezji 6:2 (2:0)

Bramki dla Auto Lombardu: Maciej Kaniasty 26', Tadeusz Targoszyński 18', Jakub Frąckowiak 10', 24', Sebstian Maćkowski 14', Sławomir Urbaniak 31',

Bramki dla Gwiazd Geodezji: Maciej Jaworski 20', 28'

Początek bardzo wyrównany, obie drużyny grały mądrze w obronie i starały się przeprowadzać szybkie i groźne kontry. Z biegiem minut gra nie ulegała zmianie aż do 10 min, w której to Jakub Frąckowiak popisał się silnym strzałem i Auto Lombard wyszedł na prowadzenie. Doświadczeni piłkarze drużyny gospodarzy rozgrywali piłkę po obwodzie, starając się założyć przysłowiowy „hokejowy zamek”, bramkarz Sebastian Maćkowski podłączył się do akcji, otrzymał podanie i silnym strzałem z dystansu podwyższył na 2:0. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Auto Lombardu i w 18 min Tadeusz Targoszyński zdobył gola na 3:0. W 20 min Gwiazdy Geodezji przeprowadziły składną akcję i Maciej Jaworski zmniejszył straty. Auto Lombard odpowiedział w 24 min po koronkowej akcji całego zespołu. Ponownie bramkę strzelił Jakub Frąckowiak. Dwie minuty później Maciej Kaniasty podwyższył na 5:1. W 28 min Gwiazdy Geodezji przeprowadziły szybką kontrę i ponownie Maciej Jaworski zmniejsza straty, jednak w końcówce meczu Sławomir Urbaniak strzelił bramkę dla Auto Lombardu i ustalił wynik spotkania na 6:2.

Florian Suchy Las - Format 0:16 (0:5)

Bramki dla Formatu: Rafał Norek 21', 33', Krzysztof Schoen 9', 34', Diminik Skorczyk 15', 27', Mateusz Leśny 23', 31', 32', Maciej Przymusiak 14', Tomek Paprzycki 3', 10', 28', 30', 34', 35'

Format bezlitośnie rozprawił się z drużyną Floriana Suchy Las, aplikując im rekordowe 16 bramek, nie tracąc żadnej! Po raz kolejny skutecznośćią popisał się Tomasz Paprzycki, który zdobył aż 6 goli. Gospodarze muszą jak najszybciej zapomnieć o tym występie i przystąpić do kolejnych spotkań w pełni zmotywowani.

Nołnejm - FC Mosina 4:4 (2:2)

Bramki dla Nołnejm: Dariusz Szopka 29', Kornel Derda 7', 8', Piotr Kubiak 22'

Bramki dla FC Mosiny: Jakub Ratajczak 16', Paweł Zawada 24', 25', Jan Białożyt 6'

Kary: Mateusz Budziak Ż. K. 11' i 32' (Nołnejm), Kacper Buczko Ż. K. 32' (FC Mosina)

Wyrównany początek meczu, widać było że obydwie drużyny „szanowały piłkę”, zabezpieczały tyły starając się nie stracić „głupiej bramki”. W 6 min FC Mosina wyszła na prowadzenie, strzelcem bramki Jan Białożyt. Odpowiedź Nołnejm była natychmiastowa bo już w 7 min Kornel Derda doprowadził do wyrównania. Minutę póżniej ponownie Kornel Derda strzelił bramkę i było już 2:1. Tuż przed przerwą w 16 min Jakub Ratajczak trafił na 2:2. Druga połowa także bardzo wyrównana. W 22 min po ładnej akcji bramkę dla Nołnejmu strzelił Piotr Kubiak, a w 24 min Paweł Zawada dał remis swojej drużynie. Ten sam zawodnik minutę później strzelił bramkę i było 3:4 dla FC Mosiny. Podrażniony stratą czwartej bramki Nołnejm starał się odrobić straty, co udało się w 29 min po strzale Dariusza Szopki. Wyniki sprawiedliwy i w pełni oddający przebieg spotkania.

futbolsport.pl - Tajfun 2:9 (1:3)

Bramki dla futbolsport.pl: Jakub Wawerka 33', Dariusz Majewski 10'

Bramki dla Tajfuna: Sebastian Czura 4', 23', 24', Łukasz Marek 28', Dariusz Czubiński 21', Paweł Grabia 9', 12', 20', 30'

Kary: Kamil Kapałczyński Ż. K. 6' (futbolsport.pl)

Wyrównany początek meczu, obie drużyny asekurowały tyły i groźnie kontratakowały. W 4 min Sebastian Czura strzelił pierwszą bramkę. Gra zrobiła się bardziej otwarta, atak za atakiem na jedną i drugą bramkę. W 9 min Paweł Grabia podwyższył na 2:0, jednak szybka kontra futbolsport.pl dała im kontaktowego gola, a strzelcem bramki został Dariusz Majewski. Odpowiedź drużyny Tajfun była prawie natychmiastowa i w 12 min ponownie bramkę strzelił Paweł Grabia. Druga połowa także pod dyktando Tajfuna, który przejął inicjatywę. W 20 min meczu Paweł Grabia skompletował hat-trica i podwyższył na 4:1. Minutę później Dariusz Czubiński posłał piłke do siatki i było 1:5. Kolejne dwa gole zdobył Sebastian Czura i sytuacja futbolsport.pl był naprawdę trudna. Tajfun ciągle atakował, co dało efekt w 28 min i Łukasz Marek podwyższył na 8:1. W 30 min Paweł Grabia z rzutu karnego strzelił swoją 4 bramkę w tym meczu. Minutę przed końcem spotkania Jakub Wawerka zmniejszył rozmiary porażki, a mecz zkończył się wynkiem 2:9 dla Tajfuna.

Real Puszczykowo - Banger Army 6:3 (3:0)

Bramki dla Realu Puszczykowo: Paweł Stasiak 4', 22', 24', Marcin Nawrocki 6', 14', 23'

Bramki dla Banger Army: Szymon Nowacki 21', Jakub Koszela 29', 30'

Oba zespoły od początku postanowiły zagrać otwartą piłkę. W 4 min Paweł Stasiak strzelił bramkę dla Real Puszczykowo, a w 6 min Marcin Nawrocki podwyższył na 2:0. Banger Army starało się odrobić straty, jednak to gospodarze, a dokładniej Marcin Nawrocki w 14 min skarcił rywali i uderzył nie do obrony. Druga połowa rozpoczęła się od ataków Banger Army. Dążyli oni do zmiany wyniku, jednak mądrze grająca drużyna z Puszczykowa asekurowała tyły i przeprowadzała groźne kontry. W 21 min Szymon Nowacki zmniejszył stratę do przeciwników, jednak szybka odpowiedź drużyny Realu i ponownie Paweł Stasiak zdobywa bramkę. W 23 min Marcin Nawrocki skompletował hat-trica i podwyższył na 5:1. Minutę później ponownie Paweł Stasiak popisał się skutecznym strzałem, co ostatecznie pozbawiło gości szansy na choćby punkt w tym spotkaniu. W końcówce dwa gole strzelił Jakub Koszela, lecz nic to nie dało Banger Army. Musieli oni uznać wyższość rywali.

To by było na tyle, jeśli chodzi o 5 kolejkę rozgrywek ligi halowej futbolsport.pl. Widzimy się już w najbliższy weekend. Terminarz ukaże się lada dzień. Do zobaczenia!