Wystartowała liga halowa futbolsport.pl

2017-11-27

Zaledwie kilka dni temu zakończyliśmy zmagania na boisku, a już w niedzielę 26 listopada została rozegrana I kolejka ligi halowej futbolsport.pl. Pierwsze mecze nie rzucały na kolana, ale to głównie dlatego, że większość drużyn musi przestawić się na grę w hali. Z każda kolejką powinno być coraz lepiej. Pierwsze połowy spotkań w tej serii gier były BARDZO wyrównane. Poniżej relacja.

Real Puszczykowo - FC Mosina 3:8 (1:1)

Bramki dla Realu: Paweł Stasiak 10', Marcin Nawrocki 25', Mateusz Brych 20'

Bramki dla Mosiny: Bartosz Szalaty 7', Tomasz Zawada 31', 33', Jan Białożyt 19', Sebastian Czaiński 29', Błażej Budasz 26', Krzysztof Hałas 21', 32'

Kary: Paweł Stasiak Ż. K (Real Puszczykowo), Marcin Nawrocki Ż. K (Real Puszczykowo)

Pierwsza połowa bardzo wyrównana, oba zespoły próbowały dostosować się do gry na hali. Obie ekipy miały po kilka dogodnych okazji, ale zawodziła skuteczność. Solidnie prezentował się przed wszystkim bramkarz gospodarzy - Krzysztof Romel, który wybronił parę kąśliwych uderzeń. W II połowie na prowadzenie wyszła Mosina. Ich radość nie trwała długo. Już po minucie wyrównał Mateusz Brych. Po żółtej kartce, którą otrzymał jeden z zawodników Realu, grający w przewadze goście zdołali wyrównać za sprawą Krzysztofa Hałasa. W 25 minucie sędzia odgwizdał karnego, do piłki podszedł Marcin Nawrocki i pewnym strzałem dał remis swojej drużynie. FC Mosina zwiększyła tempo gry, a że jest to młody zespół to dosłownie zabiegali bardziej doświadczonych zawodników z Puszczykowa. W ciągu 8 minut goście zdobyli aż 5 bramek i wygrali premierowe spotkanie w lidze halowej.

Auto Lombard - Banger Army 7:2 (2:1)

Bramki dla Lombardu: Arkadiusz Libera 29', 30', Tadeusz Targoszyński 4', 24', Jakub Frąckowiak 3', 21', Sebastian Maćkowski 31'

Bramki dla Banger: Tomasz Kociołek 2', Krzysztof Halicki 33'

W pierwszej połowie sporo chaosu w obozach obu ekip. Więcej z gry miał Auto Lombard, ale niewiele z tego wynikało. Na prowadzenie pierwsi wyszli zawodnicy Banger Army bo już w 2 minucie za sprawą Tomasza Kociołka. Odpowiedź gospodarzy błyskawiczna - już w 4 minucie było 2:1. Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środku pola. Grę nadal prowadził Lombard. Przewaga gospodarzy rosła, zdobyli oni 5 bramek z rzędu, z czego jedną zdobył bramkarz tej drużyny - Sebastian Maćkowski. Rozmiary porażki zmniejszył w końcówce Krzysztof Halicki.

Tajfun - Nołnejm 4:2 (2:1)

Bramki dla Tajfuna: Sebastian Czura 32', Łukasz Marek 5', Dariusz Czubiński 23', Marcin Wiśniewski 12'

Bramki dla Nołnejm: Dawid Herman 6', 20'

Najbardziej wyrównany mecz tej kolejki. Drużyna Nołnejm okazała się być bardzo wymagającym rywalem, mimo że mieli tylko dwóch zawodników na zmianę. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, a gola zdobył Łukasz Marek. Po chwili wyrównała młodzież z Nołnejm, a bramkę strzelił Dawid Herman. Goście mieli jeszcze kilka groźnych akcji, ale w bramce Tajfuna świetnie prezentował się... Maciej Bartyś. W II części gry Nołnejm wyrównał w 20 minucie. Tajfun podkręcił tempo i w 23 minucie po składnej akcji całego zespołu gola na 3:2 strzelił Dariusz Czubiński. Gospodarze nadal prowadzili grę, ale nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. Nołnejm z kolei walczył do końca, grał niezwykle ambitnie. Ostatnie słowo należało jednak do Sebastiana Czury i to jego strzał przypieczętował zdobycie 3 "oczek" przez nowo koronowanego mistrza z ligi "siódemek" futbolsport.pl. Wielkie brawa za ten mecz dla drużyn Nołnejm, która pokazała, że jest młodym i grającym z pasją kolektywem. Szacunek.

Format - FC Aftermelanż 9:3 (3:2)

Bramki dla Formatu: Rafał Norek 13', Patryk Karaszewski 8', Mateusz Leśny 7', 21', 31', 32', Kamil Przytuła 26', 29', Bartłomiej Cmok 30'

Bramki dla Aftermelanżu: Szymon Matusiak 10', P. Koralewski 5', 33'

Kary: Przemysław Babijlow Ż. K (Format)

Kolejny młody zespół w lidze, czyli FC Aftermelanż. Format do przerwy nie mógł jasno pokazać na co stać tę drużynę, a to dlatego, że goście grali bardzo konsekwentnie. Wyszli oni nawet na prowadzenie już w 5 minucie. Po chwili było już 2:1 dla Formatu, który przyśpieszył grę i zaskoczył rywali. Pierwsza część gry wyrównana. W drugiej gościom zaczęło brakować już sił, a to dlatego, że grali tylko z jednym zmiennikiem. Format bezlitośnie to wykorzystał. Za sprawą najlepszego na płycie hali Mateusza Leśnego zespół gospodarzy nie dał szans FC Aftermelanż i wygrał zasłużenie 9:3. Mecz ten pokazał, że oba zespoły potrafią grać w piłkę i że liga będzie niezwykle ciekawa.

Kolejne mecze już w najbliższą sobotę. Terminarz na dany weekend będzie ukazywał się najpóźniej w środę przed daną kolejką. Poniżej prezentujemy zestaw pojedynków II serii gier:

2017-12-02 17:00 1 liga Format Nołnejm - : - Hala Puszczykowo
2017-12-02 17:40 1 liga Auto Lombard REAL Puszczykowo - : - Hala Puszczykowo
2017-12-02 18:20 1 liga Bangery Army FC Aftermelanż - : - Hala Puszczykowo
2017-12-02 19:00 1 liga Florian Suchy Las Auto Lombard - : - Hala Puszczykowo
2017-12-02 19:40 1 liga No name Tajfun - : - Hala Puszczykowo
2017-12-02 20:20 1 liga Florian Suchy Las FC Mosina - : - Hala Puszczykowo