Kumple walczą do końca

2017-11-17

Kumple - HoReCa Team pokazali klasę w meczach z Beastie Boys i AWF Oldboys, www.Terrahaus.pl powalczył z Nierealem, futbolsport.pl wygrał swoją grupę, dwa oblicza United 1998 w meczu z Forfiterem Poznań. Za nami przedostatnia seria gier w lidze futbolsport.pl sezonu jesiennego.

United 1998 - Forfiter Poznań 4:5 (2:5)

Bramki dla United 1998: Dawid Śledziński 24', Paweł Kołodziejczak 43', Piotr Skrzypczak 20', Dariusz Cielecki 32'

Bramki dla Forfitera Poznań: Piotr Różański 1', 3', Krzysztof Skowronek 19', Michael Delura 8', Rafał Kaniuk 13'

Kolejny w ostatnich dniach niesamowicie dramatyczny mecz. Forfiter w sile 9 zawodników, ale bez bramkarza przystąpił do tego pojedynku. United miało chrapkę na pokonanie nowo koronowanego mistrza. Zapędy drużyny Marcina Chmielewskiego już w pierwszych 3 minutach ostudził będący w bardzo dobrej dyspozycji Piotr Różański. Strzelił on dwie bramki i dał sygnał do odważniejszych ataków. United zostało zaskoczone i nie potrafiło zatrzymać rozpędzonego mistrza. Kilka minut później Michael Delura podwyższył wynik meczu. Forfiter starał się grać jak najdalej od własnej bramki, tak by United nie miało okazji by zaskoczyć ich "bramkarza". Gospodarze nie potrafili wykorzystać swoich szans i stracili kolejne dwie bramki. Najpierw szybką akcję wykończył Rafał Kaniuk, a następnie w 19 minucie na 0:5 trafił Krzysztof Skowronek. United obudziło się dopiero w 5 ostatnich minutach I połowy. Najpierw bramkę zdobył Piotr Skrzypczak, a tuż przed gwizdkiem kolejną dołożył Dawid Śledziński.

W II części gry United 1998 rozpoczęło pogoń i starało się odrobić starty. Sygnał do ataku dał najbardziej aktywny w ofensywie Dariusz Cielecki. Gospodarze grali coraz lepiej, a Forfiter ewidentnie cofnął się na własną połowę, dając szansę do ataku pozycyjnego rywalom. W 43 minucie Paweł Kołodziejczak strzelił gola kontaktowego! FENOMENALNA sprawa! Od stanu 0:5, United potrafiło podnieść się i doprowadzić do wyniku 4:5. Zabrakło jednak czasu by wyrównać i mecz zakończył się wygraną Forfitera. Trzeba przyznać, że United pokazało pazur i walkę aż do końca, za co należy się tej drużynie szacunek. II połowa znacznie lepsza w ich wykonaniu. To był kapitalny mecz, widać że grały ze sobą dwa najlepsze zespoły II ligi.

Kumple - HoReCa Team - Beastie Boys 2:2 (1:1)

Bramki dla Kumpli - HoReCa Team:  Marcin Pazikowski 16', Robert Szaroleta 46'

Bramki dla Beastie Boys: Adam Skołuda 8', 40'

Kary: Robert Szaroleta Ż.K 19' i 47', CZ. K 47' (Kumple - HoReCa Team)

Wyrównany mecz. Oba zespołu grały solidnie w obronie, nie stwarzały sobie zbyt wielu okazji bramkowych. Kumple tego dnia dysponowali szeroką kadrą, mając na ławce aż 4 zmienników, co przełożyło się na ich lepszą grę. Beastie Boys podobnie jak w poprzednim meczu - sporo grali długą piłką i szukali okazji w kontrach. Koniec końców spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, co zapewniło gościom 10 miejsce na koniec sezonu. Kumple w przypadku wygranych w dwóch kolejnych meczach będą mogli opuścić ostatnią pozycję w tabeli.

futbolsport.pl - Arvato Poznań 4:1 (2:0)

Bramki dla futbolsport.pl: Michał Nowak 6', 28', Michał Koszycki 26', Rafał Szymański 17'

Bramki dla Arvato Poznań: Maciej Grabowski 50'

Bezpośrednie starcie o to, kto zajmie 5 miejsce na koniec sezonu. Wygrał futbolsport.pl, który w przeciwieństwie do poprzednich dwóch spotkań zagrał bardzo solidnie, uważnie i co ważne z wielkim zaangażowaniem. Ich przewaga nie podlegała dyskusji przez cały mecz. Kapitalnie zaprezentował się bramkarz tego zespołu - Jacek Walczak, który popisał się kilkoma genialnymi interwencjami. Bardzo dobrze wyglądał też Rafał Szymański i Darek Ziółczyk. Ogólnie trzeba pochwalić cały zespół, gdyż zagrali jak drużyna. Arvato starało się odgryzać głównie akcjami indywidualnymi, ale rywale nie dali się zaskoczyć. Dopiero w ostatniej minucie goście zdobyli upragnionego gola, tak na otarcie łez. Zespół organizatora ligi zakończył rozgrywki na 5 miejscu, z kolei Arvato uplasowało się na 6 pozycji.

Bramki dla Nierealu: Mirosław Fontynowicz 7', Patryk Dunikowski 21'

W tym meczu www.Terrahaus.pl walczył o pełna pulę, gdyż miał jeszcze teoretyczne szanse na zajęcie 6 lokaty w I lidze. Widać było po zawodnikach tego zespołu, że przyjechali powalczyć o to. Grali niezwykle ambitnie i zadziornie. Imponowały ich ciągłe ataki i próby pokonania bramkarza rywali. Najbardziej aktywnym zawodnikiem był Maciej Piertucki. Często wdawał się w pojedynki 1 na 1 i próbował też strzałów z dalszej odległości. Jego koledzy również byli tego dnia w bardzo dobrej dyspozycji. Grali z pasją. Niereal musiał się sporo napocić by wygrać ten mecz. Nie miał zbyt wielu okazji, ale wystarczyły dwie. W 7 minucie bramkę strzelił Mirosław Fontynowicz. W 21 fantastyczne uderzenie lewą noga oddał Patryk Dunikowski. Piłka z olbrzymią mocą wpadła w okienko bramki gospodarzy. Co to był za gol! Palce lizać. Gratulacje dla obu zespołów za ten mecz. Było na co popatrzeć.

Kumple - HoReCa Team - AWF Oldboys 8:2 (5:1)

Bramki dla Kumpli - HoReCa Team: Marcin Pazikowski 9', Robert Szaroleta 18', 21', 40', Michał Witkowski 14', 48', 50', Maciej Dobosz 11'

Bramki dla AWF Oldboys: Marek Zawadka 18', 30'

Zdecydowanie najlepszy mecz w sezonie zespołu Kumple - HoReCa Team. Grając drogie spotkanie z rzędu, pokazali, że można rozbić rywala, grając zespołowo i z pomysłem. Mnóstwo akcji ofensywnych, a do tego świetne powroty i walka. To wszystko pokazali w tym meczu zawodnicy Roberta Szarolety. AWF nie mógł zatrzymać szybko grających i skutecznych rywali. Już w pierwszej połowie gospodarze zdobyli 5 bramek, a łupem strzeleckim podzielili się Marcin Pazikowski, Maciej Dobosz, Robert Szaroleta i Michał Witkowski. AWF odpowiedział w 18 minucie za sprawą Marka Zawadki. Druga połowa to nadal konsekwentna gra Kumpli,  którzy dorzucili jeszcze 3 bramki, tracąc tylko jedną. Wielkie brawa dla Kumpli - HoReCa Team, którzy zmobilizowali się na dzisiejsze dwa mecze, zebrali szeroką kadrę i pokazali że potrafią grać w piłkę. Miejmy nadzieję, że w podobnych bojowych nastrojach podejmą Unilever Poznań. Zwycięzca tego starcia zajmie przedostatnie miejsce w tabeli. Ciekawe, który zespół będzie w tym meczu górą...

Budchem - Nat-Geo 0:5 WALKOWER

Przed nami ostatnia kolejka ligowych zmagań. Poniżej rozkład poniedziałkowych spotkań:

2017-11-20 20:30 1 liga Niereal Tajfun - : - ul. Gdańska 1 Boisko A
2017-11-20 20:30 2 liga Kumple - HoReCa Team Unilever Poznań - : - ul. Gdańska 1 Boisko B
2017-11-20 20:30 1 liga Roche Budchem - : - ul. Gdańska 1 Boisko C
2017-11-20 21:30 1 liga Lena Luboń Tajfun - : - ul. Gdańska 1 Boisko A
2017-11-20 21:30 2 liga Spec Kable Arvato Poznań - : - ul. Gdańska 1 Boisko B

Widzimy się 20 listopada. Do zobaczenia!