Debiut zespołów Drużyny Szpiku i Akcept Rachunkowość

2017-04-19

Po krótkiej przerwie świątecznej wróciliśmy do zmagań w piłkarskiej lidze siódemek futbolsport.pl. We wtorkowy wieczór swój debiut w lidze futbolsport.pl odnotowały ekipy Drużyny Szpiku i Akcept Rachunkowość. Pierwsi w dobrym stylu pokonali ekipę Roche, natomiast drużyna Akcept Rachunkowość zremisowała z zespołem AWF Oldboys. Potyczka Drużyny Szpiku z Roche od początku ułożyła się po myśli graczy „Szpiku”, którzy w 10 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Stanisława Homan. Super asystą przy tym golu popisał się Grzegorz Iwaszko, który w pełnym biegu minął trzech zawodników drużyny przeciwnej i dograł praktycznie do pustej bramki. Nie minęło 30 sekund a było 2:0. Tym razem zawahanie obrońców ekipy  Roche wykorzystał Mateusz Gozdek. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola. Było kilka ładnych akcji, ale bez efektu bramkowego. Do 22 minuty. Wtedy to kontaktowe gola dla Roche strzelił Jakub Frankiewicz. Odpowiedź Drużyny Szpiku był niemal natychmiastowa. Swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mateusz Gozdek i do przerwy „Szpiki” prowadziły 3:1. Drugie 25 minut lepiej rozpoczęli gracze Drużyny Szpiku, którzy za sprawą Grzegorza Iwaszko podwyższyli na 4:1. Wysokie prowadzenie spowodowało, że ekipa ta oddał inicjatywę rywalowi. Roche atakowało, ale rzadko dochodziło do czystych okazji. W 37 minucie zdołało jednak pokonać bramkarza drużyny przeciwnej. Po stałym fragmencie gry Bartosz Janikowski umieść piłkę w siatce. Gol ten dodała zawodnikom Roche animuszu bowiem atakowali z dużym rozmachem i cztery minuty później byli blisko zdobycia trzeciej bramki.  Dwójkową akcję Bartosz Janikowski, Jakub Frankiewicz strzałem tuż obok słupka zakończył Jakub. Piłka o centymetry minęła bramkę Damiana Łapajczyka. Czas uciekał a wynik 4:2 dla Drużyny Szpiku nie ulegał zmianie. Gdy wydawało się że mecz zakończy się tym rezultatem, Hubert Karkulak strzałem z połowy boiska przypieczętował zwycięstwo ekipy Drużyny Szpiku.

Roche – Drużyna Szpiku  2:5 (1:3)

Roche – Jakub Frankiewicz 22 min. oraz Bartosz Janikowski 37 min.

Drużyna Szpiku – Stanisław Homan 10 min, Mateusz Gozdek 11, 24 min, Grzegorz Iwaszko 27 min i Hubert Karkulak 50 min.

Spotkanie AWF Oldboys przeciwko drużynie Akcept Rachunkowość było niezwykle wyrównane.  Już w 7 minucie Michał Piepenborn dał prowadzenie ekipie Akcept. Po 120 sekundach mieliśmy remis 1:1. Łukasz Urbaniak popisał się precyzyjnym uderzeniem.  Od tego momentu AWF uzyskał nieznaczną przewagę i był bliski wyjścia na prowadzenie, jednak bramkarz ekipy Akcept, Jakub Bagiński bronił jak w transie. To co nie udało się zawodnikom AWF Oldboys udało się graczom Akcept, a dokładnie Bartoszowi Pilarczykowi, który w 16 minucie strzałem z dalszej odległości pokonał bramkarza AWF.  Do przerwy 2:1 dla Akcept. Od początku drugiej odsłony stroną przeważającą była drużyna AWF Oldboys, która miała więcej z gry i dążyła do wyrównania. Z kolei drużyna Akcept Rachunkowość nastawił się głównie na kontry. Oddała inicjatywę rywalowi i czyhała na kontrataki.  W 33 minucie zakotłowało się w polu karnym zespołu Akcept. Zamieszanie wykorzystał  Błażej Osiński, który zachował najwięcej zimnej krwi i wyrównał stan rywalizacji.  Potyczka nabierała rumieńców. Żadnej z ekip remis nie zadawalał przez co raz po raz dochodziło do groźnych sytuacji podbramkowych. Swoje okazje mieli gracze Akcept Rachunkowość, ale również AWF Oldboys nie próżnował. Mało tego w samej końcówce to właśnie oni byli bliżsi zwycięstwa bowiem trafili w słupek. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, który nie krzywdzi żadnej drużyn.

AWF Oldboys – Akcept Rachunkowość  2:2  (1:2)

AWF Oldboys – Łukasz Urbaniak 9 min, Błażej Osiński 33 min.

Akcept Rachunkowość – Michał Pipenborn 7 min, Bartosz Pilarczyk 16 min.