Grad goli przy Gdańskiej

2017-10-13

Drużyna Szpiku na właściwych torach, Dekpol miażdży Kumpli - HoReCa Team, Forfiter za mocny dla Beastie Boys, United ulega futbolsport.pl, Ludowy KS wysoko wygrywa, Nat-Geo punktuje Budchem. Co jeszcze wydarzyło się wczorajszego wieczoru w lidze futbolsport.pl? Czytajcie!

Nat-Geo - Budchem 7:2 (6:1)

Bramki dla Nat-Geo: Paweł Tuliszka 4', Mateusz Czajka 6', 13', 21', Michał Żywanowski 15', 24', 28',

Bramki dla Budchemu: Piotr Włodarczyk 7', Bronisław Hahn 34'

Co można powiedzieć o tym meczu? Pierwsza połowa ustawiła wszystko, co działo się potem. Szybko zdobyte bramki Nat-Geo w 4 minucie Paweł Tuliszka i dwie później Mateusz Czajka, potem szybka odpowiedź Budchemu i gol Piotra Włodarczyka.  Nastepnie Budchem dał się zepchnąć do obrony i kolejne trafienia Mateusz Czajki oraz dwie bramki Michała Żywanowskiego, który rozgrywał bardzo dobre spotkanie, sprawił, że I połowa zakończyła się wysokim prowadzeniem gospodarzy. Po zmianie stron o wiele lepiej zaprezentowali się goście, ale ich siła ognia nie pozowoliła na to, by dogodnić rywala. Postawili się liderowi, ale ten grał rozsądnie w obrnie i stracił tylko jedną bramkę. W ofensywie Nat-Geo nie błyszczało, skuteczność w porównaniu z pierwszą połową spadła diametralnie, dlatego też zdołali oni zdobyć tylko jednego gola. Końcowy wynik jak najbardziej sprawiedliwy, choć widać, że gospodarze zbytnio się rozluźnili pod koniec meczu, co na ich szczęście, nie skończyło się utratą większej ilości bramek.

Kumple - HoReCa Team - Ludowy KS addicted2fun 2:7 (0:3)

Bramki dla HoReCa Team: Paweł Wiśniewski 50', Tomasz Dobosz 44'

Bramki dla Ludowego KS addicted2fun: Adrian Maćkowiak 22', Paweł Pomin 25', 43', Łukasz Krajnik 20', 37', 41', Józef Paszkiewicz 34'

W pierwszej połowie Kumple nie nadążali za Ludowymi, którzy to do 20 minuty razili nieskutecznością i nie wykorzystali tej przewagi. Dopiero dobitka strzału Łukasz Krajnika otworzyła worek z bramkami. Przed przerwą trafiliali jeszcze Adrian Maćkowiak i Paweł Pomin. W II połowie goście poszli za ciosem. Ich dominacja nie podlegała dyskusji. Kumple kompletnie sobie nie radzili, tracąc kolejne cztery bramki. Przy stanie 0:7 Ludowy trochę odpuścił, czego efektem była strata dwóch goli w końcowych fragmentach gry, kiedy do bramki trafili Tomasz Dobosz i Paweł Wiśniewski.

United 1998 - futbolsport.pl 4:6 (1:1)

Bramki dla United 1998: Piotr Sawicz 39', Dawid Śledziński 49', Dariusz Cielecki 6', 28'

Bramki dla futbolsport.pl: Michał Komorowski 15', Mateusz Hadyński 29', Michał Nowak 31', 32', 36', 47'

Pierwsza połowa wyrównana z lekką przewagą United 1998. Bramkę na 1:0 zdobył Dariusz Cielecki. Ekipa futbolsport.pl dążyła do wyrównia i to przyszło w 15 minucie. Po zamieszaniu pod polem karnym rywali i mocnej, wrzuconej piłce przez Tomasza Tesznera, kapitalnym "strzałem" głową/twarzą popisał się Michał Komorowski.  Obserwowaliśmy jeszcze kilka ciekawych akcji i dobrych strzałów ze strony gospodarzy, ale solidnie w bramce "futbolowych" prezentował się Mikołaj Kłodziński, który uchronił swój zespół przed startą gola. Do przerwy 1:1 i wyglądało na to, że do ostatnich minut obie drużyny będą walczyły o komplet punktów. W drugiej odsłonie gry United starało się naciskać gości i zmusić ich do błędu. Ci błąd popełnili w 28 min, kiedy złe zagranie bramkarza wykorzystali zowodnicy Marcina Chmielewskiego, a piłkę do siatki skierował Darusz Cielecki. Odpowiedź gości była błyskawicza. Inteligentne rozegranie piłki z rzutu z aut i mocne uderzenie Mateusza Hadyńskiego dało wyrównanie zespołowi futbolsport.pl. Następne minuty to już popis strzelecki Michała Nowaka, który w ciągu 5 minut strzelił 3 bramki, dzięki czemu uspokoił grę swojej drużyny. Pod koniec meczu United próbowało jeszcze powalczyć o choćby punkt, ale goście nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i wszystko skończyło się ich wygraną 4:6.

Forfiter Poznań - Beastie Boys 7:2 (2:1)

Bramki dla Forfitera Poznań: Piotr Różański 14', 37', 44', Michael Delura 8', 29', 33', 45'

Bramki dla Bestie Boys: Adam Skołuda 5', 47'

Forfiter wszedł w to spotkanie "na stojąco", myśląc, że wygrają to spotkanie niskim nakładem sił. Beastie Boys nie przestraszyli się rywala i już w 5 minucie Adam Skołuda trafił do siatki rywali. W 8 minucie wyrównał Delura. Po 9 kolejnych minutach na 2:1 podwyższył Piotr Różański. Do przerwy gra gospodarzy wyglądała marnie, natomiast goście starali się jak mogli i było widać, że chcą "napsuć krwi" faworytowi. II część gry lepsza w wykonaniu zawodników Forfitera, którzy zaczęli grać w piłkę i pokazali swoje mocne strony. Goście bronili się jak mogli, ale nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych Różańskiego i Delury. Końcowy wynik 7:2 dla Forfitera, ale trzeba zaznaczyć, że był to ich najsłabszy mecz w sezonie.

Kumple HoReCa Team - Dekpol 1:8 (0:2)

Bramki dla Kumpli HoReCa Team: Mariusz Pstrągowski 30'

Bramki dla Dekpolu: Łukasz Łeszyk 15', 35', Paweł Fleischer 50', Tomasz Zakrzewski 25', Adam Zawistowski 29', 38', 39', 42'

Kary: Robert Szaroleta Ż. K (Kumple HoReCa-Team)

Dekpol po prostu przejechał się po Kumplach. Do przerwy tylko 0:2, ale po zmianie stron zdecydowanie podkręcone tempo i kilka świetnych akcji Dekpolu, które golami kończyli Łukasz Łeszyk, Paweł Fleischer, a także strzelec aż 4 goli - Tomasz Zakrzewski. Gospodarze w tym meczu nie mieli nic do powiedzenia. Dekpol grający piłką i wymieniający spora ilość podań, rozgyrwający od tyłu był zbyt mocnym rywalem. Spotkanie bez większej historii, goście zrobili swoje, a Kumple zbytnio im w tym nie przeszkodzili.

Bramki dla Drużyny Szpiku: Radosław Tomasik 3', Grzegorz Iwaszko 16', 34', 44', 50'

www.Terrahaus.pl już nie pierwszy raz podszedł do meczu ligowego mając poważne problemy kadrowe, a mimo to, gospodarze dzielnie stawiali czoła Drużynie Szpiku. Mecz dość wyrównany, dużo gry w środkowej części boiska. Szybkie prowadzenie, które już w 3 minucie za sprawą Radosława Tomasika objęli "dawcy", spowodowało, że kontrolowali oni przebieg meczu. Płaskim strzałem na 2:0 podwyższył Grzegorz Iwaszko... i tak naprawdę więcej dogodnych sytuacji ta drużyna sobie nie stworzyła. Tuż przed przerwą gola kontaktowego zdobył Bartosz Patelski. Druga połowa to szybsze ataki Drużyny Szpiku i bramka na 3:1 zdobyta przez Grzegorza Iwaszko w 34 minucie. Terrahaus odpowiedział po 4 minutach, kiedy to Maciej Pietrucki wpakował piłkę do siatki, po sprytnie rozegranym rzucie wolnym. To dało nadzieję gospodarzom na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Niestety dla nich - w momencie gdy dążyli do wyrównania, nadziali się na dwie kontry, które bezlitośnie wykończył Iwaszko i ustalił wynik meczu na 2:5 dla Drużyny Szpiku. Kolejny mecz, w którym punktuje beniaminek i taki, gdzie Terrahaus z trudem zbiera skład.

To by było na tyle, jeśli chodzi o ten tydzień z ligą piłkarską "siódemek" futbolsport.pl. Wracamy już w poniedziałek. Poniżej rozkład jazdy:

2017-10-16 20:30 2 liga Kumple - HoReCa Team Spec Kable - : - ul. Gdańska 1 Boisko B
2017-10-16 20:30 2 liga Arvato Poznań Unilever Poznań - : - ul. Gdańska 1 Boisko C
2017-10-16 20:30 1 liga Roche Nat-Geo - : - ul. Gdańska 1 Boisko A
2017-10-16 21:30 2 liga Kumple - HoReCa Team United 1998 - : - ul. Gdańska 1 Boisko B
2017-10-16 21:30 1 liga Drużyna Szpiku Lena Luboń - : - ul. Gdańska 1 Boisko C