Wywiad z kapitanem drużyny Unilever Poznań

Wywiad z kapitanem drużyny Unilever Poznań

Wywiad ze Sławomirem Szymańskim – kapitanem drużyny Unilever Poznań.

Rozmowa przeprowadzona 1.10.2017 (na tamtą chwilę zespół nie miał na swoim koncie ligowych punktów). 

 

  1. Za Wami już 3 mecze w lidze futbolsport.pl. Póki co bez punktów, choć w meczu z Dekpolem było blisko wywalczenia remisu. Znacznie gorzej poszło Wam w starciach z faworytami II ligi – United 1998 i Fofriterem Poznań. Jak ocenisz początek ligi w Waszym wykonaniu? Jaki według Ciebie jest poziom rozgrywek?

Drużyna Unilever Poznań, mimo długoletniej obecności w ligach odmłodziła i zmieniła podstawowy skład w 50%. Przerwa wakacyjna i brak odpowiedniej ilości treningów powoduje, iż nie do końca jesteśmy przygotowani. Jednak nie zważając na ostatnie porażki, staramy się zjednoczyć zespół, dopracować szczegóły strategii, techniki i determinacją uzyskać odpowiednie wyniki. Z pewnością hart ducha jak i zaangażowanie całej drużyny przyniesie efekt.

 

  1. Dlaczego zdecydowaliście się na udział w lidze „siódemek”?

Liga choć bardzo młoda cieszy się dużym uznaniem. Nie chodzi tylko o poziom rozgrywek, ale również świetne boisko, na którym możemy się wykazać.
Dużym atutem jest również cały skład prowadzący ligę z Maciejem Kaniastym na czele, który dla wielu uczestników jest kolegą, osoba budzącą respekt i zaufanie.

 

  1. Jaka jest historia powstania zespołu Unilever? Jak długo gracie ze sobą?

Całej historii powstania drużyny już prawie nikt nie pamięta bo tak dawno to było.
Jednak początek sięga lat siedemdziesiątych gdzie drużynę reprezentowali nasi nauczyciele, koledzy, ojcowie, bracia, koledzy. Sam osobiście gram w zespole od prawie trzydziestu lat i pomimo upływu czasu zespół wciąż się rozwija osiągając liczne sukcesy. Obecny skład drużyny to w pełni odrodzona ekipa składająca się z nowych i wieloletnich piłkarzy amatorów reprezentujących z dumą naszą firmę.

 

  1. Cele na ten sezon?

Każdy zespół ma jeden cel - zwycięstwo lub osiągnięcie jak najwyższej lokaty w rozgrywkach. Nasze ostatnie porażki powodują tylko jeszcze większą determinację w osiągnięci celu, do którego będziemy dążyć z całych sił.

 

  1. Jakie są najmocniejsze strony Waszego zespołu? Czego powinni obawiać się rywale?

Nikt nie zdradza taktyki ani nie przedstawia zawodników, których przeciwnicy mogli by się obawiać. Biorąc jednak pod uwagę sam fakt chęci zwycięstwa to największym atutem zespołu jest wola walki.

 

  1. Czy macie w swoim składzie zawodników, którzy grają w klubach lub takich, którzy mają przeszłość piłkarską?

Obecnie nasza drużyna składa się z zawodników którzy grają amatorsko. Na dzień dzisiejszy trwają rozmowy z trzema osobami, które mogłyby dołączyć do zespołu. Mają doświadczenie piłkarskie, będą mogli stanowczo podnieść poziom naszej drużyny.

 

  1. Kto według Ciebie jest faworytem I, a kto II ligi?

Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki to faworytem I ligi jest Nat-Geo. Natomiast II liga - stanowczo Forfiter Poznań. Obu drużynom życzymy powodzenia.

 

  1. Który zawodnik z naszych ligowców zrobił na Was największe wrażenie i dlaczego?

Są zawodnicy wyróżniający się, ale na tym etapie trudno jeszcze jest określić zawodnika, który robi wielkie wrażenie. Sytuacja może się w każdej chwili zmienić w zależności od dyspozycji. Tak więc z oceną wstrzymamy się do kolejnych kilku spotkań obu grup. Wszystkim biorącym udział w lidze drużyna Unilever Poznań życzy wielu sukcesów.

 

 

Wywiad przeprowadził

Mateusz Koszycki

 

 

Sprawdź nasze produkty