Orkan Ksawery niestraszny ligowcom

2017-10-06

To w jakich warunkach została rozegrana wczorajsza kolejka przejdzie do historii ligi piłkarskiej futbolsport.pl. Wiatr w porywach do 100 km/h i silne opady deszczu przetoczyły się przez cały kraj. Nie inaczej było przy Gdańskiej 1. Pogoda niczym z amerykańskich filmów katastroficznych. Nie przeraziło to jednak ekip, które przybyły na rozgrywki. Przed rozpoczęciem zmagań, organizator zebrał samych zainteresowanych i zapytał: "Panowie, decydujcie - gramy czy też nie? Możemy przełożyć tę kolejkę na inny dzień". Odpowiedź drużyn była jednomyślna - GRAMY! Szacunek Panowie.

Warunki nie ułatwiały ani gry, ani też sędziowania i dlatego też w niektórych meczach nie udało się zapisać strzelców bramek oraz minut ich zdobycia. Jeśli ktoś z kapitanów chciałby aby zostało to poprawione to prosimy o kontakt i podanie brakujących infromacji.

Ludowy KS addicted2fun - United 1998 3:8 (1:3)

Bramki dla Ludowego KS addicted2fun: Jacek Majchrzak 9', 45', Damian Siwek 30'

Bramki dla United 1998: Emanuel Filipow 45', Piotr Sawicz 30', Marcin Jarysz 47', Dawid Śledziński 13', 34', 43', Dariusz Cielecki 10', 11'

Kary: Dawid Śledziński Ż.K (United 1998)

Mecz zespołów z górnej części tabeli. Oba zespoły grały bardzo dynamicznie i dużo biegały, ale nie ma co się dziwić - przy takiej pogodzie, jak ktoś nie chciał zamarznąć to musiał się ruszać. Dobry początek Ludowego i bramka już w 9 minucie. Strzelcem - Jacek Majchrzak. Odpowiedź United była piorunująca. W ciągu 3 minut strzelili oni aż 3 bramki i kontrolowali przebieg spotkania. United atakowało i stworzyło sobie kilka świetnych okazji do podwyższenia wyniku, zabrakło jednak skuteczności. Wynik nie uległ zmianie i I część gry zakończyła się rezultatem 1:3 dla drużyny Marcina Chmieleskiego, który już drugie spotkanie z rzędu musiał obserwować z wysokości ławki rezerwowych. Nadal zmaga się on z kontuzją i na chwilę obecną nie jest w stanie uczestniczyć w meczach swojej drużyny.

W II połowie już po 5 minutach było 1:4 dla United, a gola strzelił Piotr Sawicz. Po kilkunastu sekundach błąd bramkarza gości wykorzystał Damian Siwek i zrobiło się 2:4. Pare minut później do głosu doszedł wyróżniający się tego dnia Dawid Śledziński, który podwyższył wynik meczu. Ten sam zawodnik dołożył kolejne trafienie w 43 minucie. Widać było, że mimo gry z kontuzją jest tego dnia bardzo mocnym punktem zespołu. Pod koniec meczu Jacek Majchrzak zdobył bramkę na 3:6, ale Emanuel Filipow i Marcin Jarysz odpowiedzili w mgnieniu oka i wszystko zakończyło się wynikiem 3:8 dla United 1998. Widać było, że zespół ten wyciągną wnioski po ostatniej porażce z Dekpolem, gdzie zgrali tylko jedną dobrą połowę, dziś były to już dwie świetne części gry w ich wykonaniu. Ludowy KS starał się, ale tego wieczoru był drużyną słabszą, choć widać że jest to groźny przeciwnik i z pewnością każdy kolejny rywal może się ich obawiać.

Spec Kable - Beastie Boys 3:4 (2:1)

Bramki dla Spec Kabli: Mariusz Ciesielski 1, Grzegorz Olejniczak 2

Bramki dla Beastie Boys: Adrian Aagent 2, Adam Skołuda 2

Bardzo ciekawe spotkanie. Spec Kable zdeterminowane by zdobyć pierwsze punkty w sezonie, natomiast Beastie Boys chciały odbić się od dna tabeli i dopisać sobie kolejne punkty. Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy gospodarzy, którzy zdobyli dwie bramki i wyczekiwali na kolejne okazje. Po kilku minutach przebudzili się goście i zdołali zdobyć gola kontaktowego. W II połowie to Beastie Boys rzucili się do ataków i udało im się doprowadzić do wyrównania. Spec Kable grały z wielkim zaangażowaniem i znowu wyszły na prowadzenie, a strzlecem bramki był Grzegorz Olejniczak. Kolejny cios, niczym w starciu bokserskim wyprowadzili goście i mieliśmy 3:3. Knockout nastąpił 5 min przed końcem meczu, za zabójcze uderzenie, po indywidualnej akcji zadał Adrian Aagent z Beastie Boys.

AWF Oldboys - Leśne Dziadki 2:2 (1:2)

Bramki dla AWF Oldboys: Łukasz Urbaniak 12', Arkadiusz Najdek 45'

Bramki dla Leśnych Dziadków: Marcin Lemański 10', Michał Pyda 25'

Mecz typowo na remis, który zresztą miał miejsce. I połowa to spokojne tempo i dużo walki. Pierwsi na prowadzenie wyszli "leśni" za sprawą Marcina Lemańskiego. Juz po chwili, po szybiej kontrze odpowiedział Łukasz Urbaniak z AWF Oldboys. W ostatniej minucie bramkę "do szatni" zdobył Michał Pyda. W II połowie pierwsi do głosu doszli zawodnicy Leśnych Dziadków, którzy to mieli idealną okazję by podwyższyć prowadzenie, ale nie wykorzystali 100% okazji. Niewykorzystana sytuacja zemściła w 45 minucie meczu, kiedy to Arkadiusz Najdek doprowadził do wyrównania. AWF miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji, jego zawodnicy dwukrotnie trafiali w słupek, ale więcej goli już nie oglądaliśmy. Podział punktów z pewnością nie zadowolił żadnej ze stron. Pochwalić należy postawę bramkarza Leśnych Dziadków - Bartosza Totlebena, który rozegrał naprawdę świetne zawody i kilka razy uchronił swój zespół przed utratą bramki, popisując się paradami a la David de Gea.

Budchem - Roche 2:4 (1:2)

Bramki dla Budchemu: Grzegorz Sobiak, Bronisław Hahn

Bramki dla Roche: Tomasz Majer, Piotr Janek, Marian Wesołowski, Michał Bartkowiak

Roche kontrolowało spotkanie od samego początku. Szybko zdobyte dwie pierwsze bramki dały im komfort psychiczny. Budchem zdołał odpowiedzieć jednym golem i do przerwy mieliśmy 1:2. W II połowie nadal przeważało Roche, potwierdzając to bramkami i odskakując rywalom na 3 trafienia. Gospodarze zdołali jedynie strzelić drugiego gola i na tym się skończyło. Dziwi postawa Budchemu, który na wiosnę grał bardzo dobrze i potrafił walczy jak równy z równym z takimi zespołami jak Tajfun, czy też Niereal, a na jesieni zawodzą. W tej drużynie drzemie olbrzymi potencjał, tyle że póki co nie pokazują tego, do czego przyzwyczaili nas w poprzednim sezonie. Co do Roche - kolejne punkty i widać, że z meczu na mecz jest też coraz lepsza gra.

To by było na tyle jeśli o chodzi o ten tydzień z rozgrywakami piłkarskimi futbolsport.pl.

Kolejne emocje już w najbliższy poniedziałek. Poniżej rozkład jazdy:

2017-10-09 20:30 1 liga Niereal Roche - : - ul. Gdańska 1 Boisko A
2017-10-09 20:30 2 liga Unilever Poznań AWF Oldboys - : - ul. Gdańska 1 Boisko B
2017-10-09 20:30 2 liga Beastie Boys Ludowy KS addicted2fun - : - ul. Gdańska 1 Boisko C
2017-10-09 21:30 1 liga Nat-Geo Lena Luboń - : - ul. Gdańska 1 Boisko A
2017-10-09 21:30 2 liga Leśne Dziadki Dekpol - : - ul. Gdańska 1 Boisko B